Доблестите на хибискус и бамја

Доблестите на хибискус и бамја

Симбол на убавина и заведување, цветот на хибискус крие големи доблести и многу богатства за да ни ги понуди. Антиоксиданс, реминерализирачки, освежувачки, осветлувачки, ексфолирачки, хидрирачки. Драгоцено средство, ...

Прочитајте повеќе

Како да се подготви атиекее на пилешко на скара?

Како да се подготви атиекее на пилешко на скара?

Име: Attiéké Потекло: Брегот на Слоновата Коска Вид на јадење: Пилешко Состојки: Attiéké, масло од кикирики, сос од чили Број на луѓе: 2 Готвење: 20 мин Состојки 500g Attiéké 1 голем свеж домат 1 главица кромид 1 краставица 1 .. .

Прочитајте повеќе

Како да се подготви Borokhe?

Како да се подготви Borokhe?

Име: Борохе Потекло: Мали, Сенегал, Гвинеја Вид на јадење: Месо Состојки: Говедско / телешко месо - Касава - Паста од кикирики - Палмино масло Број на луѓе: 6 Подготовка: 30 мн Готвење: 2 часа ...

Прочитајте повеќе

Како да го подготвите Ndolé?

Како да го подготвите Ndolé?

Име: Ндоле со ракчиња Потекло: Камерун Вид на јадење: Зеленчук, Риба Состојки: лисја на Ндоле, паста од кикирики, ракчиња Број на луѓе: 4 Подготовка: 30 мн Готвење 45 мн Состојки: 750 гр ракчиња ...

Прочитајте повеќе

Како да се подготви mafe?

Како да се подготви mafe?

Мафе Потекло: Мали, Сенегал Вид на јадење: Пилешко Состојки: Паста од кикирики, пилешко, ориз, зеленчук Број на луѓе: 4 Подготовка: 20 мн Готвење: 50 мн Состојки 1/2 пилешко, чисто и исечено на парчиња 3 .. .

Прочитајте повеќе

6 афродизијак рецепти за стимулирање на вашиот сексуален апетит

6 афродизијак рецепти за стимулирање на вашиот сексуален апетит

Рецепти со афродизијак за стимулирање на вашиот сексуален апетит и зајакнување на вашите романтични вечери. Додајте искра на byубовта со тоа што подготвувате афродизијачко јадење за бедна ноќ меѓу loversубовниците. Liveивеј ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 3 1 2 3

Неодамнешни соработници

;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

ФАЛА ШТО СПОДЕЛИ

Кликнете тука за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 7 секунди

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател