НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Претплатете се на нашите ажурирања

Почит кон Чеих Анта Диоп

Почит кон Чеих Анта Диоп

Септември февруари 2014 година. Сега има 28 години откако нашиот благословен предок и добротвор Чик Анта Диоп се врати во својата Ка. И како и секоја година, ќе го одбележиме неговото сеќавање, ...

Прочитајте повеќе

Учењето на Тиерно Бокар

Учењето на Тиерно Бокар

Видливиот свет е само гигантско богатство на параболи, книга со слики што треба да се дешифрира. Но, мора да знаете како да интерпретирате. Тиерно ги сака своите ученици - неговите „внимателни браќа“ - ...

Прочитајте повеќе

Кој е господар Наба?

Кој е господар Наба?

Наба Ламуша Мороденибиг, Гурманте од Фада Н’Гурма, град источно од Уагадугу во Буркина Фасо, ги започна своите иницијации кога имаше осум години. Како младо момче, Наба ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 2 1 2

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

*Со регистрација на нашата веб-страница, вие се согласувате со Услови и правила и Политика на приватност.

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

49.0K
Кликнете за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 3 секунди

Додадете нова плејлиста

Испратете го на пријател