Почит кон Чеих Анта Диоп

Почит кон Чеих Анта Диоп

Септември февруари 2014 година. Сега има 28 години откако нашиот благословен предок и добротвор Чик Анта Диоп се врати во својата Ка. И како и секоја година, ќе го одбележиме неговото сеќавање, ...

Прочитајте повеќе

Учењето на Тиерно Бокар

Учењето на Тиерно Бокар

Видливиот свет е само гигантско богатство на параболи, книга со слики што треба да се дешифрира. Но, мора да знаете како да интерпретирате. Тиерно ги сака своите ученици - неговите „внимателни браќа“ - ...

Прочитајте повеќе

Кој е господар Наба?

Кој е господар Наба?

Наба Ламуша Мороденибиг, Гурманте од Фада Н’Гурма, град источно од Уагадугу во Буркина Фасо, ги започна своите иницијации кога имаше осум години. Како младо момче, Наба ...

Прочитајте повеќе
Страница на 2 2 1 2

Поддршка Afrikhepri


Дали ви се допадна нашата страница?

Пребарувајте категорија

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

*Со регистрација на нашата веб-страница, вие се согласувате со Услови и правила и Политика на приватност.

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

16.3K

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател