вторник, 7 април 2020 година

Претплатете се на нашите ажурирања

Моќта на вашата потсвест - Џозеф Марфи (Аудио)

Силата на вашата потсвест ум, од Josephозеф Марфи им помогна на милиони луѓе да постигнат извонредни цели со тоа што едноставно ги покануваа да го трансформираат начинот на кој размислуваат.

Прочитајте повеќе

7-те навики на оние што реализираат сè што прават - Стивен Ковеј (аудио)

7-те навики на оние што реализираат сè што прават - Стивен Ковеј (аудио)

Седумте навики водат до еден вид скала на зрелост. Willе ги интегрирате принципите на правичност, интегритет и човечко достоинство. Learnе научите да прифатите промени што влијаат на ...

Прочитајте повеќе

Потекло на хуманоста според сумерските таблети - дел 1 (Аудио)

Потекло на хуманоста според сумерските таблети - дел 1 (Аудио)

Оливие Магнан, новинар, автор и преведувач, меѓу другите, на повеќето книги на Захарија Сицин родена во 1922 година во Баку во Азербејџан и почина во 2010 година во Newујорк, ...

Прочитајте повеќе

Наставата на Рамана Махарши (Аудио)

Наставата на Рамана Махарши (Аудио)

Рамана Махарши е една од најголемите мајстори на современата Индија. Без никаква студија или иницијатива, тој се просветли и живеел како пустиник во светата планина Аруначала. Неговото учење ...

Прочитајте повеќе

Имплементација на моќта на сегашниот момент - Екхарт Толе (Аудио)

Имплементација на моќта на сегашниот момент - Екхарт Толе (Аудио)

Силата на сегашниот Ихарт Толе им помогна на милиони луѓе да излезат од затворот на своите негативни мисли и да живеат посреќни животи. Да се ​​стави во пракса ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 14 1 2 ... 14

Преведи на вашиот јазик

fr Français

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка!

Пополнете ги обрасците подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

Додадете нова плејлиста

Дали сакате да пишувате на оваа страница?
Кликнете овде за да објавите статија исто така ...
Придружете се на претплатниците на Твитер 2.7к!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Придружете се на претплатниците на 21к Фејсбук!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Придружи се на 29 претплатници со LinkedIn!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Испратете го на пријател