НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Претплатете се на нашите ажурирања

Таиту Бетул - Стрип (PDF)

Таиту Бетул - Стрип (PDF)

Таиту Бетул била етиопска кралица и царица. Играше круцијална улога во спречувањето на италијанските империјалисти во Етиопија. Со сопругот, царот Менелик 2, таа водеше ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 11 1 2 ... 11

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

108.9K
Кликнете за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 3 секунди

Додадете нова плејлиста

Испратете го на пријател