Бог постои научно (Видео)

Бог постои научно (Видео)

Во текот на изминатите неколку децении, научниците ширум светот направија откритија кои јасно покажуваат дека интелигентниот дизајнер е одговорен за создавање на универзумот. Многумина веруваат дека универзумот ...

Прочитајте повеќе

Капетан Томас Санкара - документарен филм (2012)

Капетан Томас Санкара - документарен филм (2012)

Единствената судбина на претседателот на Буркина Фасо, од неговиот избор во 1983 година до неговото убиство во 1987 година. Револуционерниот, феминистички и екологист, Томас Санкара го трансформираше еден од нај ...

Прочитајте повеќе

Мантра - Документарен филм (2019)

Мантра - Документарен филм (2019)

Овој документарен филм го истражува новиот музички и социјален феномен на извикување мантра. Овој филм ги претставува приказните на различни луѓе кои наоѓаат благосостојба и внатрешен мир преку практикувањето на ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 9 1 2 ... 9

Дали ви се допадна нашата страница?

Пребарувајте категорија

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

*Со регистрација на нашата веб-страница, вие се согласувате со Услови и правила и Политика на приватност.

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

108.9K

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател