НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Претплатете се на нашите ажурирања

Тој измислува „цврст дождовница“ со процес што може да го револуционизира земјоделството

Тој измислува „цврст дождовница“ со процес што може да го револуционизира земјоделството

Серхио Рико, мексикански инженер за хемикалија, е изумител на цврст дожд, многу едноставен процес што може да го револуционизира земјоделството. Оваа технологија е дел од земјоделско наводнување. Се состои во оптимизирање на употреба ...

Прочитајте повеќе

Нигерија создава вегетаријанци, компанија за собирање и рециклирање отпад

Нигерија создава вегетаријанци, компанија за собирање и рециклирање отпад

Wecyclers нуди иновативна услуга за рециклирање базирана на велосипеди и компјутерски систем. Таа е прилагодена на потребите на жителите на неформалните области. Така придонесува за ...

Прочитајте повеќе

10-те пронајдоци што можат да ја револуционизираат екологијата

10-те пронајдоци што можат да ја револуционизираат екологијата

Фотоволтаична енергија, приливни турбини, хибридни автомобили ... во Франција, овие иновации едвај пристигнаа. Во Силиконската долина, тие веќе биле, а истражувачите работат на нови „зелени технологии“ ...

Прочитајте повеќе

Едуцирајте ги афро-граѓаните да бидат одговорни за нивната околина

Едуцирајте ги афро-граѓаните да бидат одговорни за нивната околина

Во 1980 година, Рене Думонт напиша „заштитата на животната средина ќе бара огромна кампања за општо образование, исто како хигиената или неухранетоста“. Овој аларм за плачење од човек кој не ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 2 1 2

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

468.2K
Кликнете за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 3 секунди

Додадете нова плејлиста

Испратете го на пријател