Тој измислува „цврста дождовна вода“ со процес што може да направи револуција во земјоделството

Тој измислува „цврста дождовна вода“ со процес што може да направи револуција во земјоделството

Серхио Рико е изумител на цврст дожд. Тоа е процес што може да го револуционизира земјоделството. Оваа технологија е дел од земјоделско наводнување. Се состои во оптимизирање на употребата на дождовница ....

Прочитајте повеќе

Нигерија создава вегетаријанци, компанија за собирање и рециклирање отпад

Нигерија создава вегетаријанци, компанија за собирање и рециклирање отпад

Wecyclers нуди иновативна услуга за рециклирање со употреба на велосипеди и компјутерски систем. Тој е прилагоден на потребите на жителите на неформалните населби. Придонесува за една ...

Прочитајте повеќе

10-те пронајдоци што можат да направат револуција во екологијата

10-те пронајдоци што можат да направат револуција во екологијата

Фотоволтаична енергија, приливни турбини, хибридни автомобили ... во Франција, овие иновации едвај пристигнаа. Во Силиконската долина, тие веќе биле, а истражувачите работат на нови „зелени технологии“ ...

Прочитајте повеќе

Едуцирајте го афро-граѓанинот да биде одговорен за неговата околина

Едуцирајте го афро-граѓанинот да биде одговорен за неговата околина

Во 1980 година, Рене Думонт напиша „за заштита на животната средина ќе биде потребна огромна општа образовна кампања, исто како и хигиената или неухранетоста“. Тој крик на аларм од човек кој не ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 2 1 2НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

ФАЛА ШТО СПОДЕЛИ

Кликнете тука за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 7 секунди
Сподели преку

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател