НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Претплатете се на нашите ажурирања

Наука и живот - разбирање на здравјето (Видео)

Наука и живот - разбирање на здравјето (Видео)

Наука и ТВ живот, каналот за разбирање, учење, разбирање, декриптирање, анализа Овие видеа се посветени на науката да го истражуваат денешниот свет и да го предвидат светот на утрешниот ден. https://www.youtube.com/watch?v=kli7bXn-8KY&list=PLfn8aoVx3pNdQHYiTH_kd299g4m0VD6pw

Прочитајте повеќе

Лековитите својства на тамарин

Лековитите својства на тамарин

Тамаринд го олеснува интестиналниот транзит и го подобрува варењето на храната. Карминативно и антиинфективно, интервенира и во цревни заболувања како што се надуеност, подуеност и дијареја. Антисептик, тамаринд смирува ...

Прочитајте повеќе

Како да го оптимизирате вашиот имунолошки систем?

Како да го оптимизирате вашиот имунолошки систем?

Имунолошкиот систем игра две витални улоги во организмот: прво, реагира на странски тела со производство на антитела и стимулира специјализирани клетки кои ги уништуваат овие организми или ги неутрализира нивните ...

Прочитајте повеќе

Acai Бери за слабеење и штити од срцеви заболувања и дијабетес

Acai Бери за слабеење и штити од срцеви заболувања и дијабетес

Пронајдена главно во амазонската дождовна шума во Бразил, акаи Бери со векови се користи од страна на локалното население како средство за прочистување на нивното тело, детоксикација во длабочина ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 11 1 2 ... 11

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

*Со регистрација на нашата веб-страница, вие се согласувате со Услови и правила и Политика на приватност.

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

38.1K
Кликнете за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 3 секунди

Додадете нова плејлиста

Испратете го на пријател