четврток, 9 април 2020 година

Претплатете се на нашите ажурирања

Познат по својствата на афродизијак, ѓумбир ја подобрува варењето

Познат по својствата на афродизијак, ѓумбир ја подобрува варењето

Gумбирот е најпознат по своите афродизијачни ефекти и способноста да го стимулира сексот. Но, оваа доблест е далеку од тоа да биде единствена. Gумбирот навистина има повеќе од една ...

Прочитајте повеќе

Африканско потекло на забраната за јадење свинско месо

Африканско потекло на забраната за јадење свинско месо

Што вели Библијата: (Левит. Поглавје 11 стихови 1-9) Вечното речено на Мојсеј и Арон: „Пренесете ги овие упатства на Израелците: Еве ги животните што можете да ги јадете меѓу сите ...

Прочитајте повеќе

Лековитите својства на тамарин

Лековитите својства на тамарин

Тамаринд го олеснува интестиналниот транзит и го подобрува варењето на храната. Карминативно и антиинфективно, интервенира и во цревни заболувања како што се надуеност, подуеност и дијареја. Антисептик, тамаринд смирува ...

Прочитајте повеќе

Пазете се од телурични енергии: дали вашиот кревет е на вистинското место?

Пазете се од телурични енергии: дали вашиот кревет е на вистинското место?

Главните енергетски енергии, со потеклото на најважните и најчесто набудуваните штетни ефекти врз живите суштества (особено врз луѓето, растенијата и ...

Прочитајте повеќе

Како да го оптимизирате вашиот имунолошки систем?

Како да го оптимизирате вашиот имунолошки систем?

Имунолошкиот систем игра две витални улоги во организмот: прво, реагира на странски тела со производство на антитела и стимулира специјализирани клетки кои ги уништуваат овие организми или ги неутрализира нивните ...

Прочитајте повеќе

Soursop би бил поефективен од хемотерапијата во борбата против ракот

Soursop би бил поефективен од хемотерапијата во борбата против ракот

Soursop, graviola или Guanabana е растение кое е роден во Амазон, во Јужна Америка. Неговата главна доблест се наоѓа во активната состојка, ацетогинот, кој помага селективно да го инхибираат ...

Прочитајте повеќе

Руската студија докажува дека ГМО ќе го стерилизираат човештвото по 3 генерации

Руската студија докажува дека ГМО ќе го стерилизираат човештвото по 3 генерации

Веќе се сомневаше дека загубата на плодност е меѓу сериозната штета предизвикана, неодамнешна студија оди во оваа насока. Студија која, ако не ...

Прочитајте повеќе

Acai Бери за слабеење и штити од срцеви заболувања и дијабетес

Acai Бери за слабеење и штити од срцеви заболувања и дијабетес

Пронајдена главно во амазонската дождовна шума во Бразил, акаи Бери со векови се користи од локалното население како средство за прочистување на нивното тело, детоксикација во длабочина ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 11 1 2 ... 11

Преведи на вашиот јазик

fr Français

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка!

Пополнете ги обрасците подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

Додадете нова плејлиста

Придружи се на 29 претплатници со LinkedIn!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Придружете се на претплатниците на 21к Фејсбук!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Придружете се на претплатниците на Твитер 2.7к!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Дали сакате да пишувате на оваа страница?
Кликнете овде за да објавите статија исто така ...
Испратете го на пријател