Украден наследство: грчката филозофија е украдена од африканската филозофија

Украден наследство: грчката филозофија е украдена од африканската филозофија

Дали постои негро-африканска филозофија? Ова прашање ќе окупира неколку генерации африкански истражувачи обучени во школата за западна филозофија, училиште чии најзабележителни бројки се помеѓу ...

Прочитајте повеќе

Буда - Упатства

Буда - Упатства

Постојат книги што менуваат живот. Прирачникот за Буда е еден од нив. Во оваа вистинска библија за исполнетост, најголемиот западен будистички господар ни дава богатства ...

Прочитајте повеќе

Осумте кола на свеста

Осумте кола на свеста

Во овој авангарден текст, авторот предлага решително иновативен шаманизам, кој вклучува елементи од најнапредните научни теории. Особено се поставува прашање на кибернетиката, полето ...

Прочитајте повеќе

Тајната - Силата

Тајната - Силата

Моќта е најмоќната сила на Универзумот на ваше располагање. Сите откритија, пронајдоци и човечки творби произлегуваат од Силата. Совршено здравје, врски ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 9 1 2 ... 9

Дали ви се допадна нашата страница?

Пребарувајте категорија

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

*Со регистрација на нашата веб-страница, вие се согласувате со Услови и правила и Политика на приватност.

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

10.9K

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател