Прочистете го вашиот дом: Задушување на негативните енергии

Прочистете го вашиот дом: Задушување на негативните енергии

Во претходната статија: Како да се ослободиме од аурата од отпад од енергија, се осврнавме на проблемот со отпад од енергија што останува заглавен во нашата аура, предизвикувајќи чувство на замор што ...

Прочитајте повеќе

Пророштвата на Нострадамус во врска со светската војна 3e

Пророштвата на Нострадамус во врска со светската војна 3e

На 30 ноември 1979 година, ДПА ја објави информацијата под наслов „Нострадамус пророкуваше кризата во Техеран“. Веста нè информира за ужасната вознемиреност предизвикана од документарен филм од познатата ...

Прочитајте повеќе

Што е биомимика?

Што е биомимика?

Биомимикријата е процес на иновации и инженеринг. Биомимикрија (буквално: имитација на живите) се состои во тоа да бидат инспирирани од природните решенија за селекција донесени од еволуцијата, да се транспонираат ...

Прочитајте повеќе

Фигурините од Акабаро би докажале дека човечки вид живеел со диносауруси

Фигурините од Акабаро би докажале дека човечки вид живеел со диносауруси

Како и обично, праисторијците тврдеа дека оваа афера не е ништо друго освен измама. Лоша среќа за нив, во 1972 година, три фигурини беа анализирани со методот на термолуминисценција ...

Прочитајте повеќе

Што е партеногенеза?

Што е партеногенеза?

Партеногенезата (од грчкиот партенос, девица и генеза, раѓање) е поделбата од неоплодената женска гамета. Тоа е еден родител начин на репродукција. Припаѓа на режимите на ...

Прочитајте повеќе

Езотеричните тајни на светата геометрија - документарен филм (2010)

Езотеричните тајни на светата геометрија - документарен филм (2010)

Оваа документарна серија во 23 кратки епизоди ставена заедно во плејлиста, во режија на Скот Онстот, студент и професор по архитектура, кој студирал антички мистерии додека бил професор на ...

Прочитајте повеќе

A Species apart - Documentary (2019)

A Species apart - Documentary (2019)

Во оваа анимирана серија, ние го набудуваме човештвото со лупа и го заменуваме човекот во универзум во кој тој никогаш не бил центар. Од универзумот до гените, од екосистемите до ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 5 1 2 ... 5НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

ФАЛА ШТО СПОДЕЛИ

Кликнете тука за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 7 секунди
Сподели преку

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател