НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Претплатете се на нашите ажурирања

Регистрирајте се на африканската социјална мрежа Afrikhepri

Регистрирајте се на африканската социјална мрежа Afrikhepri

Регистрирајте се на оваа платформа и создадете најголема културна, пријателска и професионална африканска мрежа (Камити) преку взаемна помош, споделување и интеракција помеѓу нејзините членови. Да се ​​најавите, ...

Прочитајте повеќе

Антологија на црн бог

Антологија на црн бог

Пет процент учат дека Црнците, конкретно, и целата светска популација поопшто, можат да се поделат во три групи: -И 85%, лесно водени во погрешна насока тешко да се ...

Прочитајте повеќе

Ниту еден народ не се сведе на ропство, нема избран народ, нема ветена земја од Бога

Ниту еден народ не се сведе на ропство, нема избран народ, нема ветена земја од Бога

Евреите биле Египќани кои му служеле на богот Атон. Ова го откриле двајца француски истражувачи. Хипотеза предвидена, во минатиот век, од Шамполион. Ова откритие ќе направи бучава. Таа ...

Прочитајте повеќе

Етимологија на африкански имиња на земји

Етимологија на африкански имиња на земји

Дали знаевте од каде доаѓа името на вашата земја? Опис на Јужна Африка; на нејзината географска позиција на африканскиот континент. Азанија (алтернативно име): некои противници на режимот на Апартхејдот ја искористија ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 9 1 2 ... 9

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

59.9K
Кликнете за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 3 секунди

Додадете нова плејлиста

Испратете го на пријател