Антологија на црн бог

Антологија на црн бог

Пет процент учат дека Црнците, конкретно, и целата светска популација поопшто, можат да се поделат во три групи: -И 85%, лесно водени во погрешна насока тешко да се ...

Прочитајте повеќе

Регистрирајте се на африканската социјална мрежа Afrikhepri

Регистрирајте се на африканската социјална мрежа Afrikhepri

Регистрирајте се на оваа платформа и создадете најголема културна, пријателска и професионална африканска мрежа (Камити) преку взаемна помош, споделување и интеракција помеѓу нејзините членови. Да се ​​најавите, ...

Прочитајте повеќе

Ниту еден народ не се сведе на ропство, ниту избран народ, ниту ветена земја од Бога

Ниту еден народ не се сведе на ропство, ниту избран народ, ниту ветена земја од Бога

Евреите биле Египќани кои му служеле на богот Атон. Ова го откриле двајца француски истражувачи. Хипотеза предвидена, во минатиот век, од Шамполион. Ова откритие ќе направи бучава. Таа ...

Прочитајте повеќе

Етимологија на африкански имиња на земји

Етимологија на африкански имиња на земји

Дали знаевте од каде потекнува името на вашата земја? Јужна Африка Опис; на нејзината географска позиција на континентот Африка. Азанија (алтернативно име): некои противници на режимот на апартхејдот го користеа ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 10 1 2 ... 10НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

ФАЛА ШТО СПОДЕЛИ

Кликнете тука за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 7 секунди
Сподели преку

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател