Пет лекови кои ќе ви помогнат брзо да ја расите косата

Еве пет дома лекови кои ќе ви помогнат да растат косата брзо 1-кромид.

Третмани за убавина од Сахара

Понекогаш пред илјадници години, овие третмани од пустината Сахара се уште тренд третман.

Зошто африканските и афро-американците сè уште "поткопуваат како и секогаш"?

[Јас го посветувам овој напис на Вје Букул, еден од лидерите на.

Придобивките од ему маслото на косата и кожата

Еме на Австралија (Dromaius novaehollandiae) припаѓа на редот на Struthioniformes и на семејството Dromaiidae, единствениот.

Плетенки: африканска уметност на предците

Ова утро на Твитер, Кристијан Таубира, чувар на пломбите, го напишал ова: »Републиката.

Контрола на губење на косата со црн рициново масло

Црното Јамајка рицинусово масло е еден од најпопуларните лекови за паѓање.

Полжав лигавка регенерира и поправка на клетките на кожата 5 (100)

Користењето лигите за полжав за нега на кожата не е ново. Дрога.

Ша ја навлажнува, омекнува, штити и разубавува кожата и косата 5 (100)

Шеа ореви се користат во многу делови на Африка илјадници години. Кажуваме.

Кои се придобивките од органскиот сулфур? 5 (101)

Сулфур е минерал и прво е елемент кој е наведен на табелата.

Како да ги избелите забите природно со активиран јаглен 5 (1)

Исто така наречен активиран јаглен или активиран јаглен, зеленчук јаглен е црн прав.

Предности и доблести од глина 5 (1)

Клеј е интелигентен материјал кој има безброј доблести. Тој е антиинфламаторно, лекувачко, антисептичко, дезинфилтрателно,.

Придобивките од нигелското масло

Светото масло од нигела е од семето на мал цвет што расте во сенка.

Феноменот на депигментација на кожата во Црна Африка

На почетокот, имаше во Црна Африка, жени со боја на кафе.

afrikhepri@gmail.com

Испратете го на пријател