Како да ги избелите забите природно со активиран јаглен

Како да ги избелите забите природно со активиран јаглен

Исто така наречен активиран јаглен или активиран јаглерод, растителен јаглен е црн прав што произлегува од карбонизацијата на органски растителни материи. Многу абсорбента, оваа супстанца има посебност да ги елиминира ...

Прочитајте повеќе

Предности и доблести на глината

Предности и доблести на глината

Глината е интелигентен материјал кој има безброј доблести. Тоа е антиинфламаторно, заздравувачко, антисептично, дезинфилтрирачко, исцедувачко и егзорцизирачко. Уште подобро! Со микроби, паразити, бактерии и вируси, тоа е искоренување. Глина, ...

Прочитајте повеќе

6 тајни за убавина од Египет

6 тајни за убавина од Египет

Во антички Египет, подобрувањето на нечиј изглед беше исто толку прашање на хигиена, колку што беше кокетство или духовно. Краток преглед на природните производи и ритуалите за убавина што нè ...

Прочитајте повеќе

Потекло и историја на восок

Потекло и историја на восок

Восокот, исто така, наречен "Африканска ткаенина" е печатена памучна ткаенина со супериорен квалитет што се користи за да се направат облеки од големо реноме. Неговото потекло датира од ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 4 1 2 ... 4

Категории

НАШИТЕ LИВНИ ВИСИТОРИ

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

*Со регистрирање на нашата веб-страница, вие се согласувате со Условите и условите и Политика на приватност.

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

ФАЛА ШТО СПОДЕЛИ

Кликнете тука за да ја затворите оваа порака!
Овој прозорец автоматски ќе се затвори за 7 секунди
Сподели преку

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател