Третмани за убавина од Сахара

Понекогаш пред илјадници години, овие третмани од пустината Сахара се уште тренд третман.

Зошто африканските и афро-американците сè уште "поткопуваат како и секогаш"?

[Јас го посветувам овој напис на Вје Букул, еден од лидерите на.

Придобивките од ему маслото на косата и кожата

Еме на Австралија (Dromaius novaehollandiae) припаѓа на редот на Struthioniformes и на семејството Dromaiidae, единствениот.

Плетенки: африканска уметност на предците

Ова утро на Твитер, Кристијан Таубира, чувар на пломбите, го напишал ова: »Републиката.

Контрола на губење на косата со црн рициново масло

Црното Јамајка рицинусово масло е еден од најпопуларните лекови за паѓање.

Полжав лигавка регенерира и поправка на клетките на кожата

Користење на сипаници за нега на кожата не е ново. На drool.

Кои се придобивките од органскиот сулфур? 5 (1)

Сулфур е минерал и прво е елемент кој е наведен на табелата.

Поседувајќи вистински доблести, shea moisturizes, омекнува, ја штити и разубавува вашата кожа и вашата коса

Шеа ореви се користат во многу делови на Африка илјадници години. Кажуваме.

Како да ги избелите забите природно со активиран јаглен

Исто така наречен активиран јаглен или активиран јаглен, зеленчук јаглен е црн прав.

Предности и доблести од глина

Клеј е паметен материјал кој има безброј доблести! Таа е на сите.

Придобивките од нигелското масло

Светото масло од нигела е од семето на мал цвет што расте во сенка.

Испратете го на пријател