понеделник, 30 март 2020 година

Претплатете се на нашите ажурирања

ЛУ ЈИНГ: АФРО-КИНЕС, УЧЕСТВУВА ВО ТЕЛЕ ПРЕНЕСУВАЊЕ, И ГО ПОВЛЕЧУВА ПРАШАЊЕТО ЗА РАЦИЗМОТ ВО КИНА ДО ЕДЕН

Лу ingинг, 20-годишна кинеска девојка, е Метис. Неговиот (непознат) татко бил црн, а мајка му е кинеска. Таткото на Лу ingинг, афро-американска морнарица, се вели дека имал ...

Прочитајте повеќе

СКОПЈЕ И ВОЗИЛА СО ЛЕВИВАЦИЈА, ПРЕВОЗ НА УТРЕ

За да произведете ефект на левитација преку суперпроводливост, потребна ви е база изработена од суперпроводлив материјал (како на пример легура на ниобиум и титаниум на пример) и барем ...

Прочитајте повеќе

Африканскиот музички институт (АМИ), престижно музичко училиште ги отвора своите врати во Габон

Африканскиот музички институт (АМИ), престижно музичко училиште ги отвора своите врати во Габон

Во Либревил, главниот град на Габон се гради најнапредно музичко училиште. Африканскиот музички институт (АМИ), на иницијатива на владата на Габон, е дел од мрежата ...

Прочитајте повеќе

На 25 млади африкански претприемачи кои се движат на континентот

На 25 млади африкански претприемачи кои се движат на континентот

Младите претприемачи го менуваат лицето на Африка. Одлучив да направам список на 25 Африканци под 30 години кои имаат спектакуларно влијание врз континентот ....

Прочитајте повеќе

Сенегал го изгради најголемиот музеј на црни цивилизации

Сенегал го изгради најголемиот музеј на црни цивилизации

Сенегал се подготвува да го смести најголемиот музеј на црни цивилизации. Според претставникот на владата на Сенегалците, проектот ќе чини 1,5 милијарди франци франци на Државата Сенегал ...

Прочитајте повеќе

Aелезничка пруга за поврзување на пет земји од Западна Африка

Aелезничка пруга за поврзување на пет земји од Западна Африка

За десет години, групата претприемачи од Бретон планира да инвестира две и пол милијарди евра во железничкиот сообраќај на африканскиот континент. Кон средината на август, француската група ...

Прочитајте повеќе

Двајца нигериски тинејџери отпочнаа пребарувач на крокодили, побрз мобилен прелистувач од хром

Двајца нигериски тинејџери отпочнаа пребарувач на крокодили, побрз мобилен прелистувач од хром

Африкански мобилен прелистувач штотуку е објавен на Android. Се вика прелистувач на крокодил и сака да биде побрз од Chrome. Но, нај изненадувачки е програмерите кои ...

Прочитајте повеќе

Мароко го гради најголемиот театар во Африка

Мароко го гради најголемиот театар во Африка

Во 2015 година, градот Казабланка во Мароко ќе го инаугурира најголемиот театар во Африка и арапскиот свет. Победник на овој проект е славниот архитект Кристијан де Портсампарк ...

Прочитајте повеќе

Поранешниот канадски министер за одбрана предупредува дека светот е во голема опасност и истекува времето

Поранешниот канадски министер за одбрана предупредува дека светот е во голема опасност и истекува времето

Во ова видео, екс канадскиот министер за одбрана Пол Хелиер отпакува сè, и го предупредува светот, тој изјавува дека светот е во голема опасност и дека времето ...

Прочитајте повеќе

Од фригиски капа до жолт елек

Од фригиски капа до жолт елек

Од каде потекнува „шапката Маријана“? Маријана е една од симболите на Француската Република и ја отелотворува Република колку што е знамето на триколорот. Маријана претставува постојаност на вредностите ...

Прочитајте повеќе

Прогресија во живо на коронавирус

Прогресија во живо на коронавирус

Коронавирусите, кои своето име го должат на обликот на круната на протеините што ги премачкуваат, се дел од големото семејство на вируси, од кои некои заразуваат различни животни, други ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 8 1 2 ... 8

Преведи на вашиот јазик

fr Français

Напредување на „Ковид-19“ ширум светот

Пријавете се на вашата сметка подолу

Пополнете ги обрасците подолу за да се регистрирате

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

Додадете нова плејлиста

0
Не
Не
ok
fr-FR
https://afrikhepri.org/wp-content/plugins/voice-to-search/includes/images/microphone-icon.svg
https://afrikhepri.org/wp-content/plugins/voice-to-search/includes/images/microphone-icon-recording.svg
Придружи се на 29 претплатници со LinkedIn!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Придружете се на претплатниците на Твитер 2.7к!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Дали сакате да пишувате на оваа страница?
Кликнете овде за да објавите статија исто така ...
Придружете се на претплатниците на 21к Фејсбук!
Кликнете овде за да не следите исто така ...
Испратете го на пријател