Келвин До, тинејџер од Сиера Леоне, прави електричен генератор

Келвин До, тинејџер од Сиера Леоне, прави електричен генератор

Брилијантен самоучен ракотворник, тинејџерка од Сиера Леоне направи електричен генератор. Институтот за технологија во Масачусетс е заинтересиран за него. Генијален ракотворник кој никогаш не студирал инженерство, тинејџер ...

Прочитајте повеќе

САМУЕЛ КОУНТЗ ПОСВЕТУВА РЕНАЛЕН ТРАНСЛАНТАЦИЈА ВО САД И ПОДДРЖУВАНА ЗАБЕЛЕЖУВАЊЕ НА БИДЕТЕ

Самуел Ли Кунц е роден на 20 октомври 1930 година во Лекса, Арканзас. Во 1952 година дипломирал на Факултетот за земјоделство и механика на Универзитетот во Арканзас. Неговото барање ...

Прочитајте повеќе

Танзанецот ја освои наградата за иновации со систем за филтрирање на вода

Танзанецот ја освои наградата за иновации со систем за филтрирање на вода

Танзански истражувач штотуку ја освои Африканската награда за иновации доделена од Кралската британска академија за инженеринг, за тоа што развил систем за филтрирање во кој се вклучени наночестички ....

Прочитајте повеќе

Невиниот Чуквума произведува возила целосно „изработени во Нигерија“

Невиниот Чуквума произведува возила целосно „изработени во Нигерија“

Целосно нигериско возило штотуку беше дизајнирано од компанијата Innoson Vehicle Machinery (IVM), компанија за производство на возила, која припаѓа на групата Innoson, основана од нигерискиот бизнисмен, Иноцент Чукума ....

Прочитајте повеќе

Кој беше Бенџамин Банекер?

Кој беше Бенџамин Банекер?

Банекер, син на Роберт и Мери БАНАКИ, е роден во 1731 година, во близина на реката Папапско што се наоѓа на околу 16 километри од Балтимор. Мајката на БАНЕКЕР беше бесплатна Мулато ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 6 1 2 ... 6

Поддршка Afrikhepri


Дали ви се допадна нашата страница?

Пребарувајте категорија

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

*Со регистрација на нашата веб-страница, вие се согласувате со Услови и правила и Политика на приватност.

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

108.9K

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател