Обединети души, органски маица бренд создаден од посветен Ivorian

THOMAS-SankaraОбединетите души е бренд на органски маици "Обичните улица носат и" сакаат да се добие обединувачка порака на должност да се потсетиме на интелектуалци, кои се занимаваат со човековите права во Африка и во светот. Обединетите души е, исто така, во чест на музика и голема улога што ја одигра во борбата за еманципацијата на угнетените народи. Блуз, џез, соул, afrobeat, Cumbia, хип хоп и она што се нарекува "глобална Мило ми е", се несомнено влезе современата култура, со што нивниот придонес за светското културно наследство.

Во повеќе прагматичен аспект, нов бренд испраќа силна порака до љубителите на музиката и следбениците на овие музички струи: се приклучат на Обединетите души, е да се вклучат или инвестираат во културни и уметнички иницијативи кои го делат овој свет и овие корени. Обединетите души предизвикот да се потенцира политичката уметност во својата разновидност и богатство, работа со талентирани уметници кои се пренесе порака. Политичката уметност како што ја дефинираме не мора да значи придржување кон политичка организација. Тоа е одраз на загрижената и внимателна визија за едно општество и нејзините актери и нивната импликација во политичкиот факт.

Денес лицето, исто како реченица, објективно идентификува борба, борба или идеал. Обединети души е политичка уметност која продолжува, во нашите проблематични времиња, на хуманистичката еволуција на солидарноста и братството. од каталогот на Томас Санкара. Револуционерна Буркинабе. Таа презема големи реформи за борба против корупцијата, подобрување на образованието, земјоделството и статусот на жените.

Командантот на Масуд, авганистанскиот лидер на бунтовниците, се борел до неговата смрт да ја ослободат својата земја од руското влијание и Талибанците, носи прекарот "Лав на провинцијата Panjshir". Тој беше еден од првите што ја предупреди меѓународната заедница за опасноста од Ал Каеда.

Уморен од поднесувањето на сегрегацијата организирана од страна на Белата Америка, Роза Паркс одбива, 1er декември 1955, да отстапи во автобус. Овој незаборавно дело и нејзината борба против расната сегрегација ќе го заработат прекарот на мајката на движењето за граѓански права.

Амилкар Кабрал. Лидер на партијата за независност на Гвинеја Бисао и Зеленортски Острови, нераспадлив лидер и антиколонијалист. Голема фигура на социјализмот и агроном на обука, тој се залага за самодостаток на храна.

1er Премиерот на Демократска Република Конго, Патрис Емери Ламумба се смета за "национален херој" за независност.

Чеик Анта Диоп, историчар, антрополог, Сенегалскиот египтолог свесен за важноста и антиката на африканската култура во историјата, за што тој ќе го покаже придонесот кон светската цивилизација. зад знакот, човек

Жак-GobaЖак Гоба емигрира во Каен на возраст од 9 години. Тој го поминал целото свое детство и адолесценција во овој град Норманди во северозападна Франција. во 20 години тој се враќа во своите африкански извори со пренесување на 5 години во Брегот на Слоновата Коска, неговата земја на потекло. Таму тој сфаќа дека франкофонската Африка и Франција имаат заедничко наследство. Употребата на ист јазик за размена, за чувство и за размислување создава и покрај историјата, многу силни врски меѓу популациите на Југ и Север. Тоа е културно богатство кое заслужува да биде нагласено. преку Обединети души, Жак Гоба сака да ги собере умовите околу силна и универзална порака. Избор на маичката како поддршка, благодарение на неговиот органски дизајн, стилизиран и посветен дизајн, овозможува да се користи брендот како моќен вектор, способен да ги убеди и да ги предизвика граѓаните на светот за африканско признавање, конечно, реалност. Развиена врз основа на конкретен проект, Обединетите души е бренд кој преку африканска мисла овозможува хуманистичка визија за светот. Ова е како Жак Гоба сака да го изрази она што го нарекува "африканство": акцент на човековата размена, во потрага по заеднички идеал.

Купи маица тука: http://unitedsouls.fr/fr/

Каква е вашата реакција?
Љубовта
haha
Wow
Сад
Лут
Решивте "Обединети души", органски маички со бренд создадени за ... " Пред неколку секунди

Дали ви се допадна оваа публикација?

Резултати од гласовите / 5 Број на гласови

Како што сакате нашите публикации ...

Следете ја нашата страница на Фејсбук!

Испратете го на пријател