5 Совети за растење на косата брзо

Дали сте нетрпеливи да чекате премногу долго за да ги истерате вашите образи? така што постојат многу работи што можете да направите за да постигнете побрз раст на косата. Прво, најважно е да се грижиш за твојата коса.

Еве неколку совети кои можете да ги направите:

1. Имајте урамнотежена исхрана

обрнете внимание на она што го јадете. Впрочем, брз раст на косата зависи од типот на исхрана што ја следите. Имајте на ум дека ако јадете здрава храна, тоа значи дека исто така ги храниш фоликулите на косата со хранливи материи што им се потребни. Ако јадете нездрава храна, тоа треба да биде причина за чистење на вашата коса.

Со други зборови, треба да ја зголемите потрошувачката на зеленчук и овошје затоа што имаат огромни количини на антиоксиданти кои можат да предизвикаат раст на вашата коса. Кога вашата коса станува тенка и нездрава, ќе ви треба богата храна во протеини во вашата секојдневна исхрана. Бидејќи протеините се првенствено да предизвикаат раст на косата и да го задржат својот сјај, мекост и убавина.

3. Јадете храна која содржи омега-3.

Омега-3 масни киселини имаат својства анти-воспалителни, па конзумирање риба богата со омега-3 ќе ви помогне да се ослободите од оние мозолчиња на вашата скалпа.

4. Користете вода како редовен третман за коса.

Пиење неколку чаши вода е многу ефикасен трик за да ја забрзате вашата коса, а исто така ќе ви помогне да ви стане скапа и многу погуста.

5. Негувајте ја косата со мајонез.

Друга храна што можете да ја користите за да ја направите вашата коса долга и здрава, и подебели и да ви помогне да растете побрзо - ова е третманот со мајонез кој е секогаш сигурен, бидејќи е високо во протеини маслото кое оди оставете ја вашата коса прилично добра и направете ја сјајна и мазна, а исто така ја негувате скалпот.

тимот PeauIdeale.Com

Каква е вашата реакција?
Љубовта
haha
Wow
Сад
Лут
Решивте "5 совети за растење на косата брзо" Пред неколку секунди

Дали ви се допадна оваа публикација?

Резултати од гласовите / 5 Број на гласови

Како што сакате нашите публикации ...

Следете ја нашата страница на Фејсбук!

Испратете го на пријател