Mamiwata мајка на водите

Mamiwata мајка на водите

MamiWata доаѓа од „Мајка вода“, брзо се претвори во „Мајка вода“, потоа во „Меми вода“, и конечно во „МамиWata“. Мамивата е Мајка на води, половина жена половина риба, половина копнена половина водна, божица на култот на вотун во ...

Прочитајте повеќе

Добри вести: Невралната трансплантација е сега можна

Добри вести: Невралната трансплантација е сега можна

Француско-белгиски тим штотуку го санираше церебралниот кортекс на возрасен глушец благодарение на трансплантацијата на неврони добиени од ембрионски матични клетки. На крајот на краиштата, искуството претставува надеж за ...

Прочитајте повеќе

Библиско пророштво - РИФИД чипот под кожата за контрола на населението

Библиско пророштво - РИФИД чипот под кожата за контрола на населението

Според плановите на меѓународните финансиери, сите пари (хартиени пари и метални монети) целосно ќе исчезнат за да бидат заменети со електронски пари кои прво ќе се користат со средства ...

Прочитајте повеќе

Научникот ја фотографира душата, оставајќи го телото на човекот во смрт

Научникот ја фотографира душата, оставајќи го телото на човекот во смрт

Рускиот научник Константин Коротков би рекол дека може да ја фотографира душата на човечкото суштество кога ќе го остави телото на починатиот. Овој феномен би бил можен благодарение на уредот ...

Прочитајте повеќе
Страница на 1 4 1 2 ... 4

Дали ви се допадна нашата страница?

Пребарувајте категорија

Добредојдовте!

Пријавете се на вашата сметка подолу

Создадете нова сметка

Пополнете го образецот подолу за да се регистрирате

*Со регистрација на нашата веб-страница, вие се согласувате со Услови и правила и Политика на приватност.

Внесете ја вашата лозинка

Внесете го вашето корисничко име или адреса на е-пошта за да ја поставите вашата лозинка.

43.6K

Додадете нова плејлиста

Дали сте сигурни дека сакате да го отклучите овој пост?
Отклучи лево: 0
Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете претплатата?
Испратете го на пријател