Pilotët e parë femra në Afrikë

Pilotët e parë femra në Afrikë

Ouma Laouali - Nënkolonel Oger Laouali, 28 vjeç, më 21 tetor u bë piloti i parë femër në Niger. Ajo ishte një nga anëtarët e Forcave Ajrore Nigeriane të trajnuar nga Shtetet e Bashkuara në ...

Lexo më shumë

Historia e Mbretëreshës Pokou

Historia e Mbretëreshës Pokou

Abla Pokou është mbesa e Perandorit Ossei Tutu nga Konfederata Ashanti e Gana. Perandori Tutu, ndërtues i shkëlqyeshëm, i dha një ngritje të jashtëzakonshme perandorisë dhe i bëri të pasurit ...

Lexo më shumë

Fjala e Winnie Mandela

Fjala e Winnie Mandela

Kur Mandela hyri në burg, ai ishte një revolucionar i ri i zjarrtë. Dhe shiko njeriun që doli. Për familjen time, emri i Mandelës është një barrë për ...

Lexo më shumë
Faqe 2 e 5 1 2 3 ... 5

A ju pëlqeu faqja jonë?

Kërkoni një kategori

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

*Duke u regjistruar në faqen tonë të internetit, ju pranoni Kushtet dhe Kushtet dhe Politika e Privatësisë.

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

32.7K

Shtoni një listë të re për luajtje

Jeni i sigurt që dëshironi të zhbllokoni këtë post?
Hape majtas: 0
Jeni i sigurt që doni të anuloni pajtimin?
Dërgo këtë tek një mik