Si të përgatitni gboflotos?

Për rreth 25 Donuts Përbërësit 500 g miell gruri 75 ½ cl ujë.

Si të përgatitni një mafë?
Si ta përgatisni Ndolën?

Emri: Karkaleca Ndole Origjina: Kamerun Lloji i gjellës: Perimet, Peshku Përbërësit: gjethe Ndole, paste kikirikë, karkaleca deti.

Fati Niang fillon kamionin e parë afrikan të ushqimit në Paris 5 (100)

Zbuloni konceptin origjinal të kamionit të vetëm ushqimor të kuzhinës afrikane në Paris.

Recipes afrikane nga Oumou Bah 5 (100)

AFRIKHEPRI: Kush është Oumou Bah? Pse e shkruajti librin "Kuzhina afrikane".

6 receta përforcuese për të stimuluar oreksin tuaj seksual 5 (1)

Këtu janë pijet dhe pjatat për t'u përgatitur për të sublimuar mbrëmjet tuaja në dashuri. Shtoni një.

Si të përgatitni pastelët senegalezë?

Pastelët senegalezë janë këto donuts të sheshtë të mbushur me peshk dhe erëza që shërbejnë përgjithësisht në çaj ose kafe.

Si të përgatitni një kuskus? 5 (100)

Përbërësit 400 gramë kuskus (bollgur speciale me grurë) 1 lugë çaji vetlokons gjalpë200.

Si të përgatitni një Yassa? 5 (100)

Emri: yassa Origjina: Senegal Lloji i gjellës: Mishi Përbërësit: Mish / viçi - Piper - Domate - Ginger Numri.

Ndikimi i kuzhinës afrikane në atë të Amerikës përmes skllavërisë

Kuzhina e Amerikës u ndikua fuqimisht nga ajo e Afrikës, sipas Pierre Thiam.

Bashkohu me Fondacionin Afrikhepri 5 (2)

Afrikhepri është një platformë kulturore e shërbimeve publike për ndarjen e Njohurive. Nuk funksionon.

Kuzhina e Afrikës së Zezë në video

Mësoni si të gatuani enët e thjeshta afrikane. Eunice dhe Rostand hapin dyert për ju.

Si të përgatitni një Thiébou Dieune?

Emri: Thiebou Dieune Origjina: Senegal Lloji i pjatës: Oriz me peshk Përbërësit: Oriz - Karrota - Lakër - Patate.

afrikhepri@gmail.com

Dërgo këtë tek një mik