Si ta përgatisni Saka Saka?

Emri: Saka saka ose gjethe kasave Origjina: Gabon, Kongo, Kamerun Lloji i pjatës: Perime, Përbërësit e Peshkut: Saka saka (gjethe kasave), pastë kikiriku, peshk Numri i njerëzve: 6 Përgatitja: 30 minuta Gatimi .. .

Lexo më shumë

Kur kuzhina afrikane (e re) zgjohet

Kur kuzhina afrikane (e re) zgjohet

Pak i njohur, stereotipe, injoruar, madje edhe nënvlerësuar, gastronomia afrikane po del ngadalë nga birucat falë energjisë së të rinjve francezë që duan ta promovojnë dhe promovojnë atë ...

Lexo më shumë

Si ta përgatisni lëngun Bissap?

Si ta përgatisni lëngun Bissap?

Emri: Lëng Bissap Origjina: Senegal, Mali, Bregu i Fildishtë, Guinea Lloji i pjatës: Lëngu Përbërësit: Bissap i kuq Numri i njerëzve: 4 Përgatitja: 20 minuta Përbërësit 2 gota me lule bissap 2,5 litra ...

Lexo më shumë

Virtytet e hibiscus dhe okra

Virtytet e hibiscus dhe okra

Simbol i bukurisë dhe joshjes, lulja e hibiscus fsheh virtyte të mëdha dhe shumë thesare për të na ofruar. Antioksidues, kujtues, freskues, forcues, nxitës, hidratues. Një pasuri e çmuar, ...

Lexo më shumë

Si ta përgatisim Borokhe?

Si ta përgatisim Borokhe?

Emri: Borokhe Origjina: Mali, Senegal, Guinea Lloji i pjatës: Mishi Përbërësit: Mish lope / viçi - Cassava - Pastë kikiriku - Vaj palme Numri i njerëzve: 6 Përgatitja: 30 mn Gatimi: 2 orë ...

Lexo më shumë

Si të përgatitni një mafë?

Si të përgatitni një mafë?

Mafé Origjina: Mali, Senegal Lloji i pjatës: Pule Përbërësit: Pastë kikiriku, mish pule, oriz, perime Numri i njerëzve: 4 Përgatitja: 20 mn Gatim: 50 mn Përbërësit 1/2 pule, të pastër dhe të prerë në copa .

Lexo më shumë

Si ta përgatisni Ndolën?

Si ta përgatisni Ndolën?

Emri: Ndolé me ​​karkaleca Origjina: Kamerun Lloji i pjatës: Perime, Peshk Përbërësit: Gjethe Ndolé, pastë kikiriku, karkaleca deti Numri i njerëzve: 4 Përgatitja: 30 mn Gatim 45 mn Përbërësit: 750 g karkaleca ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 3 1 2 3

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

FALEMINDERIT PËR SHPËRNDARJEN

Klikoni këtu për ta mbyllur këtë mesazh!
Kjo dritare do të mbyllet automatikisht në 7 sekonda
Ndaje me anë të

Shtoni një listë të re për luajtje

Dërgo këtë tek një mik