Përfitimet e naftës nigella

Përfitimet e naftës nigella

Vaj nigella e shenjtë vjen nga farat e një lule të vogël që rritet nën hijen e oases egjiptiane. Zakonisht quhet në të gjithë Orientin "vaj qimnon të zi". Një ...

Lexo më shumë

Përfitimet dhe virtytet e balta

Përfitimet dhe virtytet e balta

Argjila është një material inteligjent që ka virtyte të panumërta. Shtë anti-inflamator, shërues, antiseptik, dezinfiltues, kullues dhe ekzorcizues. Edhe me mire! Me mikrobe, parazitë, baktere dhe viruse, është çrrënjosja. Argjila, ...

Lexo më shumë

Sekretet e bukurisë 6 nga Egjipti

Sekretet e bukurisë 6 nga Egjipti

Në Egjiptin e lashtë, përmirësimi i pamjes së dikujt ishte po aq çështje higjene sa edhe bashkësia apo shpirtërore. Një përmbledhje e vogël e produkteve natyrore dhe ritualeve të bukurisë që na bëjnë ...

Lexo më shumë

Origjina dhe historia e dylli

Origjina dhe historia e dylli

Dylli i quajtur edhe "pëlhurë afrikane" është një pëlhurë e shtypur pambuku me cilësi të lartë që përdoret për të bërë rroba me famë të madhe. Origjina e saj daton në ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 4 1 2 ... 4

Temat

Vizitorët TANIVE T LIR

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

*Duke u regjistruar në faqen tonë të internetit, ju pranoni Kushtet dhe Kushtet dhe Politika e Privatësisë.

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

Klikoni për të mbyllur këtë mesazh!
Kjo dritare do të mbyllet automatikisht në 7 sekonda
Ndaje me anë të

Shtoni një listë të re për luajtje

Jeni i sigurt që dëshironi të zhbllokoni këtë post?
Hape majtas: 0
Jeni i sigurt që doni të anuloni pajtimin?
Dërgo këtë tek një mik