Kush ishte Abraham Petrovich Hanibal?

Kush ishte Abraham Petrovich Hanibal?

Abraham Petrovitch Hanibal, ose Abram Petrovitch Gannibal i lindur në 1696, vdiq 14 maj 1781. Ai është stërgjyshi i nënës i poetit rus Alexander Pushkin. Jeta e Abraham Hanibal është një roman i vërtetë ...

Lexo më shumë

Kush ishte Frederick Douglass?

Kush ishte Frederick Douglass?

Frederick Douglass (1818-1895) është një nga figurat më të shquara afrikano-amerikane të kohës së tij. Shërbyer qeverisë kombëtare në funksione të ndryshme, ai është një nga folësit dhe autorët kryesorë ...

Lexo më shumë

Revolucioni Haitian i Bookman Dutty

Revolucioni Haitian i Bookman Dutty

Lindur në Xhamajka, Dutty Bookman është një skllav i banesës së Turpinit në rrafshin verior të Shën-Domingue (Haiti i ditëve të sotme). Natën e 14 gushtit 1791, në Bois-Caïman, vendosi ...

Lexo më shumë
Faqe 2 e 4 1 2 3 4

A ju pëlqeu faqja jonë?

Kërkoni një kategori

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

*Duke u regjistruar në faqen tonë të internetit, ju pranoni Kushtet dhe Kushtet dhe Politika e Privatësisë.

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

147.0K

Shtoni një listë të re për luajtje

Jeni i sigurt që dëshironi të zhbllokoni këtë post?
Hape majtas: 0
Jeni i sigurt që doni të anuloni pajtimin?
Dërgo këtë tek një mik