Origjina e fjalës toubab

Origjina e fjalës toubab

Toubab (në wolof tubaap, tubaab, gjithashtu toubabe, toubabou, tuab, tubab) është një fjalë që përdoret në Afrikën Perëndimore, kryesisht në Senegal, Mauritania, Gambia dhe Mali, por edhe ...

Lexo më shumë

Përkrahni Afrikhepri - dhuroni

Përkrahni Afrikhepri - dhuroni

Afrikhepri është një platformë kulturore e shërbimeve publike për shkëmbimin e njohurive. Nuk funksionon për të mirën e një rrethi të vogël njerëzish por për interesin e përgjithshëm. Qëllimi i tij është ...

Lexo më shumë
Faqe 7 e 7 1 ... 6 7

A ju pëlqeu faqja jonë?

Kërkoni një kategori

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

*Duke u regjistruar në faqen tonë të internetit, ju pranoni Kushtet dhe Kushtet dhe Politika e Privatësisë.

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

5.4K

Shtoni një listë të re për luajtje

Jeni i sigurt që dëshironi të zhbllokoni këtë post?
Hape majtas: 0
Jeni i sigurt që doni të anuloni pajtimin?
Dërgo këtë tek një mik