Vizitorët TANIVE T LIR

Regjistrohu në azhurnimet tona

Shikoni vetëtimën e Zezë (2018)

Shikoni vetëtimën e Zezë (2018)

Kjo seri përqendrohet në Jefferson Pierce i cili është i detyruar të bëhet përsëri "Rrufeja e Zezë" përsëri për të mbrojtur vajzat e tij. Ai rinis luftën e tij për drejtësi. Jefferson Pierce është i detyruar të ...

Lexo më shumë

Shikoni Nina (2016)

Shikoni Nina (2016)

Filmi tregon historinë e një muzikanti afrikano-amerikan. Zoe Saldana (Guardians of the Galaxy) interpreton Nina Simone, këngëtare e pianistit dhe xhazit me famë ndërkombëtare. [Wpdiscuz-feedback id = "27o2gxnas5" pyetje = "thinkfarë mendoni?" ...

Lexo më shumë

Shikoni famëkeq BIG (2009)

Shikoni famëkeq BIG (2009)

Famshëm BIG ndjek ngritjen e mrekullueshme të Christopher Wallace, i cili, brenda pak muajsh, do të shkojë nga rrugët e këqija të Brooklyn në statusin e legjendës së hip hopit. Zbulimi i mitit, ...

Lexo më shumë

Shiko Hurricane Carter (2000)

Shiko Hurricane Carter (2000)

Rubin Carter ëndërron të bëhet një kampion boksi. Por një mbrëmje, jeta e tij ndryshon. Një shkëmbim zjarri shpërthen. Ai e gjen veten të akuzuar gabimisht për një vrasje të trefishtë. Dënohet me burg të përjetshëm, ...

Lexo më shumë

Shikoni Basquiat (1996)

Shikoni Basquiat (1996)

Filmi ndjek fatin e Jean Michel Basquiat, pionier i figuracionit të lirë, artisti i parë me tip afrikan që ka përjetuar sukses të jashtëzakonshëm në botën e artit ...

Lexo më shumë

Shikoni hotelin Ruanda (2004)

Shikoni hotelin Ruanda (2004)

Filmi gjurmon veprimin e Paul Rusesabagina, një Hutu, menaxher i një hoteli në Kigali i cili shpëtoi 1268 Ruandan Tutsis dhe Hutus të kërcënuar nga genocidi i Ruandës në 1994. [wpdiscuz-feedback id = "23f7yhmv12" pyetje = "Qu 'në...

Lexo më shumë

Shikoni Mirësevini në Gondwana (2016)

Shikoni Mirësevini në Gondwana (2016)

Presidenti themelues i Gondvana paraqet veten në radhën e tij të njëpasnjëshme. Jurist i specializuar në ligjin zgjedhor dhe atasheun ministror, ​​Julien Franchon shkon për një mision në këtë vend afrikan. Me shtatë ...

Lexo më shumë

Shikoni Roots (1977)

Shikoni Roots (1977)

Shtë një mini-serial amerikan në gjashtë episode 90-minutëshe. Kjo operë sapun përshkruan historinë, për disa breza, të një familje skllevërve afrikano-amerikanë. Jeta e tyre e përditshme portretizohet atje pa koncesion: ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 10 1 2 ... 10

LINI NJË KOMENT

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

32.7K
Klikoni për të mbyllur këtë mesazh!
Kjo dritare do të mbyllet automatikisht në 3 sekonda

Shtoni një listë të re për luajtje

Dërgo këtë tek një mik