Karta e imperializmit

Karta e imperializmit

Ky "statut" u hartua në Uashington gjatë "tregtisë së skllevërve", pastaj u negociua me diskrete në "konferencën e Berlinit në 1885", ndërsa fuqitë perëndimore ndanin Afrikën; ...

Lexo më shumë

Fillimet e pan-afrizmit

Fillimet e pan-afrizmit

Në fillim të shekullit të 20-të, ndërsa e gjithë Afrika, me përjashtim të Etiopisë që mundi nën Menelik II pushtuesin italian dhe Liberinë që u themelua nga ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 4 1 2 ... 4

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

FALEMINDERIT PËR SHPËRNDARJEN

Klikoni këtu për ta mbyllur këtë mesazh!
Kjo dritare do të mbyllet automatikisht në 7 sekonda
Ndaje me anë të

Shtoni një listë të re për luajtje

Dërgo këtë tek një mik