Vizitorët TANIVE T LIR

Regjistrohu në azhurnimet tona

Griotik - Toure Aboubakar Cyprien

Griotik - Toure Aboubakar Cyprien

La Griotique, një koncept skenik për të përkthyer oralitetin poetik negro-afrikan në të gjithë modernitetin dhe origjinalitetin e tij. Autori vazhdon, me rastin e kujtimeve dhe reflektimeve të tij për Griotics, ...

Lexo më shumë

Sobë e burrit të zi - Alain mabanckou

Sobë e burrit të zi - Alain mabanckou

Alain Mabanckou kontribuon shumë në promovimin dhe ndikimin e letërsisë frëngjisht-folëse përmes veprimtarisë së tij si mësues në Shtetet e Bashkuara, novelist, poet, eseist, këshilltar letrar edhe për ...

Lexo më shumë

Kinky pa kufizim

Kinky pa kufizim

Diqka e re në bibliotekat tona! E çuditshme pa kufizime. Më në fund një libër në frëngjisht për mirëmbajtjen e flokëve natyralë të acaruar. Kinky dhe Re-Belle! ju fton të zbuloni autorin dhe të saj ...

Lexo më shumë

Lady B - Maya Angelou

Lady B - Maya Angelou

Vëllimi i fundit i autobiografisë së Maya Angelou, shkrimtarit dhe aktivistit afro-amerikan, botuar në Francë disa muaj pas vdekjes së saj, Zonja B përbën një deklaratë të mrekullueshme për nënën e saj. Maya Angelou ...

Lexo më shumë

Quilombos mbrapa palmares

Quilombos mbrapa palmares

Kuilombët e Brazilit, mbledhjet e skllevërve të arratisur, u shpërndanë në të gjithë territorin gjatë tre shekujve e gjysmë që skllavëria zgjati atje. Historia e quilombos është ajo që ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 9 1 2 ... 9

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

*Duke u regjistruar në faqen tonë të internetit, ju pranoni Kushtet dhe Kushtet dhe Politika e Privatësisë.

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

21.8K
Klikoni për të mbyllur këtë mesazh!
Kjo dritare do të mbyllet automatikisht në 3 sekonda

Shtoni një listë të re për luajtje

Dërgo këtë tek një mik