Pronat medicinale të tamarindit

Pronat medicinale të tamarindit

Tamarind lehtëson tranzitin e zorrëve dhe përmirëson tretjen. Karminative dhe anti-infektive, ajo gjithashtu ndërhyn në çrregullime të zorrëve të tilla si bloating, fryrje dhe diarre. Antiseptik, qetësues qetësohet ...

Lexo më shumë

Fuqia shëruese e vajrave esenciale

Fuqia shëruese e vajrave esenciale

Vajrat thelbësorë janë substanca të lëngshme aromatike ose rrëshirë, të nxjerra nga specie të caktuara të bimëve, bimëve, shkurreve dhe pemëve. Në varësi të bimës, përfshirë një pjesë të ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 12 1 2 ... 12

Kontribuesit e fundit

;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.
;.

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

FALEMINDERIT PËR SHPËRNDARJEN

Klikoni këtu për ta mbyllur këtë mesazh!
Kjo dritare do të mbyllet automatikisht në 7 sekonda

Shtoni një listë të re për luajtje

Jeni i sigurt që dëshironi të zhbllokoni këtë post?
Hape majtas: 0
Jeni i sigurt që doni të anuloni pajtimin?
Dërgo këtë tek një mik