Mamiwata nëna e ujërave

Mamiwata nëna e ujërave

MamiWata vjen nga "Uji i Nënës", i shndërruar shpejt në "Uji i mamit", më pas në "Uji i mamit", dhe në fund në "MamiWata". Mamiwata është Nëna e ujërave, gjysma e gjysmë gruaje e peshkut, gjysma ujore gjysmë tokësore, perëndeshë e kultit të vodunit në ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 4 1 2 ... 4

Mbështetje Afrikhepri


A ju pëlqeu faqja jonë?

Kërkoni një kategori

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

*Duke u regjistruar në faqen tonë të internetit, ju pranoni Kushtet dhe Kushtet dhe Politika e Privatësisë.

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

10.9K

Shtoni një listë të re për luajtje

Jeni i sigurt që dëshironi të zhbllokoni këtë post?
Hape majtas: 0
Jeni i sigurt që doni të anuloni pajtimin?
Dërgo këtë tek një mik