INVENTORËT E ZI DHE SAVENTËT

Shkrimi Mendé

Shkrimi Mendé

Mende është një gjuhë që flitet në Sierra Leone nga një pjesë e madhe e popullsisë në Liberi dhe nga një pakicë në Guinea-conakry. Më 1921, Kisimi Kamara shpiku mendjen, të quajtur Kikakui. Ky shkrim është mjaft ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 6 1 2 ... 6

Temat

Vizitorët TANIVE T LIR

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

*Duke u regjistruar në faqen tonë të internetit, ju pranoni Kushtet dhe Kushtet dhe Politika e Privatësisë.

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

Klikoni për të mbyllur këtë mesazh!
Kjo dritare do të mbyllet automatikisht në 7 sekonda
Ndaje me anë të

Shtoni një listë të re për luajtje

Jeni i sigurt që dëshironi të zhbllokoni këtë post?
Hape majtas: 0
Jeni i sigurt që doni të anuloni pajtimin?
Dërgo këtë tek një mik