Vizitorët TANIVE T LIR

HISTORIA HIDDEN DHE FORGOTTEN

Regjistrohu në azhurnimet tona

Dominimi i zi në Evropën antike

Në fillim të shekullit të XNUMX-të, kalorësit e zinj nga Afrika pushtuan Spanjën, Portugalinë dhe Francën nën udhëheqjen e trupave arabe-muslimane. Superioriteti i tyre ushtarak dhe shumë ...

Lexo më shumë

Antologji zot i zi

Antologji zot i zi

Pesë përqind e mësojnë se njerëzit e zi në mënyrë specifike, dhe e gjithë popullata botërore në përgjithësi, mund të ndahet në tre grupe:-85%, lehtësisht të udhëhequr në drejtim të gabuar vështirë për tu ...

Lexo më shumë

Krimi i parë në tokë

Krimi i parë në tokë

Kushdo që injoron çmenduritë e së kaluarës nuk mund të pretendojë në mënyrë objektive të kuptojë temat e së tashmes, pasi kjo e fundit nuk është gjë tjetër veç birit të të parës. Atje jane ...

Lexo më shumë

Origjina e fjalës Kilimanjaro

Origjina e fjalës Kilimanjaro

Kilimanjaro ose Kilimanjaro është një mal i vendosur në Veri-Lindje të Tanzani dhe përbëhet nga tre vullkane të zhdukur: Shira në perëndim, duke arritur kulmin në 3 metra ...

Lexo më shumë

Etimologjia e emrave afrikanë të vendit

Etimologjia e emrave afrikanë të vendit

A e dini se nga vjen emri i vendit tuaj? Përshkrimi i Afrikës së Jugut; të pozicionit të saj gjeografik në kontinentin afrikan. Azania (emri alternative): disa kundërshtarë të regjimit të aparteidit përdorën ...

Lexo më shumë

Qytetërimi Dravidian në Indi

Qytetërimi Dravidian në Indi

Traditat e popullit dravidian thonë se këta njerëz do të kishin mbërritur në Indi rreth -9.500 pasi të kishin shpëtuar pjesërisht nga një kataklizëm e cila do të kishte përfshirë kontinentin e tyre të vendosur në ...

Lexo më shumë
Faqe 1 e 9 1 2 ... 9

Mirë se vini!

Hyni në llogarinë tuaj më poshtë

Krijo nje llogari te re

Plotësoni formularin më poshtë për t'u regjistruar

*Duke u regjistruar në faqen tonë të internetit, ju pranoni Kushtet dhe Kushtet dhe Politika e Privatësisë.

Marrim fjalëkalimin

Ju lutemi shkruani emrin e përdoruesit ose adresën e emailit për të rivendosur fjalëkalimin tuaj.

76.2K
Klikoni për të mbyllur këtë mesazh!
Kjo dritare do të mbyllet automatikisht në 3 sekonda

Shtoni një listë të re për luajtje

Dërgo këtë tek një mik