Stevia si një alternativë ndaj sheqerit për diabetikët

stevia

Ndër alternativat ndaj sheqerit, stevia, një bimë e vogël në Amerikën e Jugut, ka filluar të marrë vendbanimin në rajonin tonë. Për një kohë të gjatë të ndaluar, ajo intereson sot industrialistët për fuqinë e saj të fortë të ëmbëlsimit dhe mungesën e saj të kalorive.

Stevia është një sheqer diabetik zero natyral që është përdorur si zëvendësues i natyrshëm për sheqer dhe përbërës aromatizues për shekuj me radhë. Stevia është një ekstrakt i natyrshëm i bimës me të njëjtin emër, gjethet e saj më saktë.

Origjina e stevia

Kjo fabrikë është vendas në Amerikën e Jugut. U bë një fabrikë e konsumit atje më shumë se 200 vite më parë, nga vendasit që përdorën gjethet për të ëmbëlsuar pije ose për ta përtypur për shijen e tyre të ëmbël. Tradicionalisht, gjethet e bimës të quajtur edhe "bari i ëmbël" janë tharë dhe përdoren për të ëmbëlsuar mate, teas dhe ilaçe. Për shekuj, ekstrakt stevia është përdorur nga njerëzit në Amerikën e Jugut si sheqer dhe në pije medicinale.

Ndryshe nga ëmbëlsirat artificiale, fuqia ëmbëlsuese e stevisë ruhet edhe kur gatuhet ushqimi ose kur shtohet në një pije të nxehtë.

Aromë dhe cilësi

Stevia ëmbëlsues është e bardhë dhe pluhur. Mund të konsumohet në formën e një sheqeri klasik. Aromë e saj kujton jamball, aromë pak më ndryshe nga ajo e ëmbëlsuesve konvencionalë.

Pse të zëvendësohet sheqeri me stevia?

• Ajo ka një fuqi ëmbëlsuese afër 300 herë më të madhe se ajo e saharozës

• Stevia nuk përmban kalori ose karbohidrate

• Është i përshtatshëm për diabetikët dhe është i përshtatshëm për dietat

• Sipas studimeve shkencore, stevia është një impiant i dobishëm për të luftuar kundër obezitetit dhe hipertensionit

• Redukton intolerancën e glukozës

• Është e lehtë për t'u përdorur në gatim ose pjekje sepse stevia mund të nxehet deri në 200 ° C. Nga ana tjetër, ajo jep një shije të përgatitjeve

Kujdes! Stevia është ndaluar në shumë vende për një kohë shumë të gjatë, sepse i është dhënë prona abortive. Prandaj nuk rekomandohet që gratë shtatzëna ose ato me gji të përdorin këtë fabrikë.

Stevia - Një zgjidhje e butë për diabetikët

Stevia është një mundësi e ëmbëlsimit natyral për të rriturit dhe fëmijët me diabet, në mënyrë që ata të shijojnë ëmbëlsinë e shijes duke menaxhuar karbohidratet. Stevia është natyrisht pa kalori, duke e lejuar atë të zëvendësojë kalorive të sheqerit-karbohidrate në dietat e atyre të rriturve dhe fëmijëve me diabet. Stevia nganjëherë përdoret me sweeteners të tjera natyrore të tilla si sheqer ose në ushqime dhe pije që përmbajnë karbohidratet, kështu që është e rëndësishme për të kontrolluar listat përbërës në etiketat e produktit.

Është gjithashtu një mundësi e mirë për njerëzit që duan të reduktojnë konsumimin e tyre kalori, por ende shijojnë ëmbëlsinë e shijes. Stevia gjendet në mijëra produkte ushqimore dhe pije anembanë botës, përfshirë teas, pije joalkoolike, lëngje, yogurts, qumësht soje, produkte buke, drithëra, salcë sallate, ëmbëlsirave dhe si një sheqer i tryezës.

BURIMI: http://globalsteviainstitute.com/fr/sinformer/nutrition-et-sante/le-diabete/

Cili është reagimi juaj?
dashuri
haha
Wow
I trishtuar
I zemëruar
Ju keni reaguar "Stevia si një alternativë ndaj sheqerit për d ..." Disa sekonda më parë

Ju pëlqeu ky botim?

Rezultatet e votave / 5. Numri i votave

Si ju pëlqen ...

Na ndiqni në rrjetet sociale!

Dërgo këtë tek një mik